fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)
biuro@fitomed.pl

Zmniejszenie cellulitu – dobre kosmetyki

Zmniejszenie cellulitu – dobre kosmetyki

zmniejszenie cellulitu

Zmniejszenie cellulitu jest częstym celem wielu osób, dlatego ludzie poszukują skutecznych kosmetyków, które mogą pomóc w tym procesie. Istnieje wiele produktów dostępnych na rynku, które łagodzą objawy cellulitu, ale ważne jest, aby wybrać te, które są najbardziej skuteczne. Kilka składników, których warto szukać w kosmetykach na zmniejszenie cellulitu to kofeina, składniki nawilżające, ekstrakty roślinne. Najlepiej, aby te dobre składniki były zamknięte w liposomach. Ponieważ liposomy są bardzo skuteczne do wprowadzenia substancji aktywnych w głąb naskórka.

Składniki w kosmetykach na cellulit

Kofeina jest popularnym składnikiem, ponieważ pobudza krążenie krwi, co może przyczynić się do rozkładu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kofeina może działać jako diuretyk, ponieważ pomaga w usuwaniu nadmiaru płynów z organizmu. I dlatego poranna kawa również przyczynia się do zmniejszenia wagi.

Dobrym składnikiem jest również guarana – południowo amerykańska roślina. Ekstrakty z guarany zawierają kofeinę i jej działanie zmniejszające powstawanie komórek tłuszczowych jest zbliżone do kofeiny.

Składniki nawilżające, takie jak masło shea, oleje kosmetyczne i pantenol, są również ważne w kosmetykach przeciw cellulitowi. Poprawiają one elastyczność skóry i sprawiają, że cellulit staje się mniej widoczny.

L- karnitynę, która składa się z dwóch aminokwasów też dodaje się do kosmetyków antycellulitowych. Najlepszy efekt stosowania l-karnityny można zauważyć przy jednoczesnym wysiłku fizycznym.

Ekstrakty roślinne, takie jak bluszcz, zielona herbata, bylica boże, szałwia i lawenda mają właściwości antyoksydacyjne, odnawiają komórki i mogą pomóc w redukcji cellulitu.

Wszystkie pożyteczne składniki w sprzyjające zmniejszeniu cellulitu możemy znaleźć w koncentracie antycellulitowym Fitomed. Koncentrat trzeba mieszać z innym kosmetykiem, dodając 20 g preparatu do 80 g kosmetyku.

Kosmetyki na zmniejszenie cellulitu to nie wszystko

Warto pamiętać, że skuteczność kosmetyków może się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji. Na pewno stosowanie kosmetyków połączone z masażem ud i pośladków sprawi, iż skóra będzie bardziej gładka i jędrna, zaś cellulit mniej widoczny. Ważne jest również prowadzenie zdrowego stylu życia, obejmującego zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i odpowiednie nawodnienie, aby osiągnąć najlepsze rezultaty w redukcji cellulitu. Wybierając odpowiednie kosmetyki i dbając o całe ciało, można zauważyć poprawę w walce z cellulitem.