fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

O nas – polska firma kosmetyczna

FITOMED to polska firma kosmetyczna, która powstała ponad dwadzieścia lat temu.

Polska firma kosmetycznaStworzyła ją Anna Kołodziejczak– doktorantka w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Zwróciła ona uwagę, iż na rynku kosmetycznym dominują produkty ładnie opakowane, o intensywnym zapachu i składzie bogatym w związki syntetyczne. W tamtych latach (lata 90-te) firmy kosmetyczne wówczas bardzo rzadko wykorzystywały do produkcji swoich preparatów naturalne składniki ziołowe.

Przeciwstawienie się tej tendencji leżało u podstaw filozofii działania nowo powstałej polskiej firmy kosmetycznej FITOMED. Dlatego też w 1998 roku powstały pierwsze dwa szampony ziołowe, których działanie było oparte na właściwościach myjących polskiej mydlnicy lekarskiej. Produkty spotkały się wówczas z ogromnym uznaniem Klientek. Wkrótce zaczęły powstawać kolejne skuteczne kosmetyki do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała zawierające biologicznie aktywne substancje naturalne. Innowacyjny pomysł firmy polegał na ograniczeniu do minimum obecności detergentów w produktach myjących i zastąpieniu ich saponinami obecnymi w korzeniu mydlnicy lekarskiej.

Dziś Anna zajmuje stanowisko dyrektora kreatywnego w firmie.

Kalendarium

1998-2002

Pojawiają się pierwsze produkty do mycia z serii Mydlnica lekarska z obniżoną zawartością detergentów. Są to szampony i żele do higieny ciała z wyciągami m.in. z szałwii, rumianku, pokrzywy, szyszek chmielu, a także skrzypu. Zarówno apteki i sklepy zielarsko-medyczne, jak i środowisko lekarskie, pozytywnie oceniły nasze kosmetyki naturalne.

Pamiętacie nasze pierwsze broszury reklamowe i historię o Czerwonym Kapturku?

kosmetyki naturalne broszura
polska firma kosmetyczna broszura

2002-2004

W serii Mydlnica lekarska pojawiają się ziołowe płyny do kąpieli, a także delikatne szampony do włosów koloryzowanych. Do pielęgnacji włosów ciemnych został dodany wyciąg z henny irańskiej i herbaty cejlońskiej

2004-2005

Wprowadziliśmy cztery odżywki do włosów, w tym do włosów koloryzowanych z wyciągami z szałwii, skrzypu, henny, rumianku i płatków słonecznika. 

2005

W 2005 stworzyliśmy pierwsze trzy kremy, wykorzystując tradycyjne receptury aptekarzy. Stad nazwa kremów – kremy tradycyjne. Ich skład jest bogaty też w zioła. 

W tym roku powstała również seria mgiełek do twarzy z hydrolatami, pantenolem i olejkami eterycznymi o przepięknych naturalnych zapachach kwiatowych. 

2007

W 2007 w związku z szerokim zainteresowaniem ekologią i jakością kosmetyków intensywnie zaczęliśmy rozwijać naszą serię naturalnych kremów „Mój krem”. Kremy te nie zawierają sztucznych zapachów, sztucznych barwników, stabilizatorów. Ich skład oparliśmy przede wszystkim na składnikach naturalnych.

Od 2015

Od 2015 roku pojawiają się beztłuszczowe esencje nawilżające do różnych rodzajów cery. Są one tworzone na bazie hydrolatów, wyciągów ziołowych, witamin i kwasu hialuronowego. Wprowadzone zostają także sera olejowe, które są mieszaniną dokładnie dobranych olejów nierafinowanych z antyoksydantami i maceratami ziołowymi.

Aż do dziś…

W ostatnich latach powstały bardzo przyjemne, ultralekkie i ultranawilżąjące kremy do cery trądzikowej, naczynkowej, anti-age (Uczep, Arnika i Lukrecja), a także wcierka ziołowa na porost włosów, która zawiera wyciągi ziołoweBaicapil, czyli złożony wyciąg z tarczycy baikalskiej, aminokawasu, kiełków pszenicy i kwasu mlekowego.

We współpracy z dermatologiem estetycznym Barbarą Kupras-Czernicką opracowaliśmy również serię kwasowych peelingów do bezpiecznego domowego użytku. Kwasy są najbardziej skutecznymi składnikami w produktach kosmetycznych. Rozjaśniają, zwężają pory, likwidują zaczerwienienia, trądzik i zmarszczki, wygładzają, odmładzają.

Po zabiegach peelingu młody naskórek jest bardziej wrażliwy na promieniowanie słoneczne, a także temperaturę. Dlatego wprowadziliśmy krem o potrójnej sile zabezpieczenia z SPF UV15. Zawiera on wyciągi ziołowe oraz oleje (malinowy, skwalan migdałowy, masło szea) o naturalnych właściwościach pochłaniających światło słoneczne. 

Polska firma kosmetyczna FITOMED od lat inwestuje w badania konsumenckie, użytkowe oraz badania skuteczności. Dlatego nasze kosmetyki naturalne są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze.

Nie zapominając o tradycji, podążamy z duchem czasu. Dlatego też konsekwentnie proponujemy kolejne przyjazne produkty do pielęgnacji włosów, ciała i twarzy oraz kremy, sera, esencje i olejki.

Każdy kosmetyk marki FITOMED gwarantuje bezpieczną i skuteczną pielęgnację. Działamy w zgodzie i przyjaźni z naszą rodzimą naturą, która leży u podstaw ideału, do którego dążymy.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami na naszym blogu!