fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Polskie kosmetyki naturalne

Polskie kosmetyki naturalne i kremy do twarzy to wyjątkowe produkty stworzone z miłości do natury.

Dobre, bo polskie 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – pisał niemal dwieście lat temu znany polski poeta i pedagog Stanisław Jachowicz. Jakże mądra i aktualna myśl! Często, ulegając urokowi innych stron świata, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielce dobroczynny wpływ na nasze życie i ciało ma otaczająca nas przyroda. A przecież Polska jest krajem o najwyższym w Europie Środkowej wskaźniku różnorodności gatunkowej roślin, w tym ziół.

Deszcze, których u nas nie bakuje, skutecznie obmywają rośliny, dzięki czemu szybcjej ich stare komórki wymieniają się na nowe. Zioła Polskie są zdrowe, czyste i po prostu „umyte”… Dlatego surowce zielarskie z Polski są najbardziej cenione w całej Unii Europejskiej. 

Rośliny pochodzące z krajów o gorącym klimacie i rzadko występujących opadach kumulują w swoich komórkach występujące w powietrzu zanieczyszczenia.

Polskie kosmetyki naturalne – świadomy wybór

kosmetyki naturalneWraz z postępem cywilizacyjnym nasze ciało narażone jest na wiele niebezpieczeństw związanych m.in. z rozwojem przemysłowym opartym na nowoczesnej chemii. Coraz rzadziej otacza nas natura, coraz rzadziej się z nią stykamy… Również w sensie dosłownym. Możemy jednak się chronić. W utrzymaniu skóry w zdrowiu niezmiernie istotna jest profilaktyka oraz świadomy dobór produktów pielęgnacyjnych. Właśnie dlatego kosmetyki naturalne ostatnio zyskują na popularności. I to nas cieszy. Własnej skóry nie oszukamy, bo ona zawsze powie nam prawdę o naszym preparacie.

Lekarze polecają kosmetyki naturalne polskiej firmy FITOMED dla osób wrażliwych na mydła i detergenty. Dzięki profesjonalnej selekcji ziół, ograniczeniu stosowania syntetycznych środków zapachowych, barwników i konserwantów oraz detergentów, nasze produkty należą do kosmetyków o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Dlatego mogą je stosować osoby o wrażliwej skórze.

Kosmetyki naturalne FITOMED wytwarzamy w oparciu o oryginalne i skuteczne receptury inspirowane zielarstwem Europy Wschodniej. Bazą dla każdej partii kosmetyków są świeże wyciągi ziołowe najwyższej jakości, które komponujemy przy zastosowaniu zaawansowanych technologii.

Przy produkcji kosmetyków FITOMED nigdy nie zastępujemy surowców naturalnych tańszymi odpowiednikami syntetycznymi (dotyczy to również olejów, maseł i wosków). Na przykład w takich preparatach jak szampony czy żele detergenty syntetyczne zastąpiliśmy w maksymalnym stopniu naturalnymi substancjami zmydlającymi uzyskanymi z korzenia mydlnicy lekarskiej. Kolory i zapachy kosmetyków również są dziełem natury.

Produkty FITOMED bazują na nowoczesnych, bezpiecznych surowcach kosmetycznych, których nie testujemy na zwierzętach.

Nasze zasady

Podsumowując oto nasze 4 zasady, których przestrzegamy przy produkcji naszych kosmetyków naturalnych:

Zasada nr 1

Tam, gdzie tylko jest to możliwe, zastępujemy emulgatory, barwniki, zapachy, detergenty składnikami naturalnymi. Dzięki świeżym wyciągom z mydlnicy lekarskiej, czyli pospolitej rośliny o właściwościach pieniących i myjących, udało się nam stworzyć kosmetyki do mycia ciała i włosów o znacznie obniżonej zawartości detergentów.

Zasada nr 2

Mamy sprawdzonych dostawców ziół z ekologicznie czystych rejonów Polski, czyli z Podlasia. Kompletny proces ekstrakcji prowadzimy według opracowanej technologii, która pozwala otrzymywać zawsze świeże wyciągi aktywne.

Zasada nr 3

Wykorzystujemy tylko te surowce zielarskie i składniki aktywne, które mają naukowo potwierdzone działanie lub były wykorzystywane w kosmetyce ludowej i na przestrzeni wieków.

Zasada nr 4

Nie testujemy na zwierzętach.

Zobacz nasze produkty w sklepie! Znajdziesz tam kosmetyki z naturalnych składników do:

Poznaj nasze serie kosmetyczne: tradycyjne kremy bez parabenów, serię „Mój krem” oraz serię naturalnych surowców NAGO.

kremy bez parabenów