fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Czy cera trądzikowa potrzebuje ochrony UV?

Czy cera trądzikowa potrzebuje ochrony UV?

Czy cera trądzikowa potrzebuje ochrony

Jeżeli masz skłonność do trądziku, z pewnością zastanawiasz się, czy Twoja skóra wymaga ochrony przed promieniowaniem UV. Odpowiedź brzmi: tak, również cera trądzikowa potrzebuje ochrony UV przed szkodliwym działaniem promieniowania.

Promieniowanie UV może mieć negatywny wpływ na cerę dotkniętą trądzikiem. Chociaż opalenizna może czasem maskować niedoskonałości skóry, w rzeczywistości może pogłębiać problem. Promieniowanie UV oraz wysoka temperatura przyczyniają się do przesuszenia skóry, co z kolei powoduje zwiększoną produkcję sebum. Nasilony łojotok prowadzi do zapychania porów i nasilenia trądziku. Ponadto, promienie UV mogą przyczyniać się do powstawania plam potrądzikowych, trudnych do zlikwidowania.

Jak chronić cerę trądzikową przed promieniami UV?

Oto kilka praktycznych wskazówek:

  1. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki z filtrem SPF do cery trądzikowej. Najlepiej, aby zawierały jak najmniej tłuszczów, ponieważ produkty o wysokiej zawartości oleju nasilają objawy trądzikowe.
  2. Wybieraj kosmetyki specjalnie opracowane do tego typu cery. Zwracaj uwagę na esencje ziołowe, toniki, kremy lekkie, nawilżające i filtry słoneczne, które są przeznaczone dla skóry trądzikowej. Składniki takie jak kwas salicylowy, wyciągi z uczepu, bratka, szałwii, łopianu mogą pomóc w redukcji trądziku.
  3. Ogranicz czas spędzany na słońcu. Unikaj długotrwałego narażania skóry na działanie promieni UV, zwłaszcza w godzinach największego nasłonecznienia. Szukaj cienia, noś kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne, aby dodatkowo chronić twarz. Ważne, aby promieniowania słoneczne nie trafiały bezpośrednio na cerę z objawami trądziku.
  4. Wybieraj produkty bez substancji drażniących: oleje mineralne, silikony mogą pogarszać stan cery trądzikowej.

Jaki krem jest odpowiedni dla ochrony UV cery trądzikowej?

Wybieraj matujące kremy z filtrem SPF, które nie zatykają porów. Najlepiej, aby zawierały one jak najmniej tłuszczów, ponieważ produkty o wysokiej zawartości oleju nasilają trądzik.

Jeżeli dodatkowo twarz będzie zabezpieczona nakryciem do głowy to nie warto stosować wysokich filtrów. Ponieważ im wyższy filtr, tym produkt jest bardziej tłusty!

Dobrym rozwiązaniem jest matujący krem FITOUV z SPF 15 Fitomed do cery trądzikowej. Stosowanie tego kosmetyku to najlepsza odpowiedź na tytułowe pytanie: Czy cera trądzikowa potrzebuje ochrony UV?

Nie jest tłusty, dobrze matuje cerę i dodatkowo zawiera wyciągi z roślin, które pochłaniają promieniowanie słoneczne. Wyciąg z uczepu obecny w kremie chroni cerę przed powstawaniem trądziku.

Zadbaj o odpowiednią ochronę UV dla cery trądzikowej i skorzystaj z powyższych wskazówek, aby zapewnić zdrowy wygląd swojej skórze. Pamiętaj, że dbanie o cerę trądzikową i ochrona przed promieniowaniem UV idą ze sobą w parze. Uzyskasz wówczas najlepsze rezultaty.