fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Kosmetyki do włosów koloryzowanych

Kosmetyki do włosów koloryzowanych

kosmetyki do włosów koloryzowanych

Nie ulega wątpliwości, że zaczęła się wiosna. Drzewa pięknie kwitną, ptaki śpiewają, słońce zaczyna przygrzewać, a kobiety zdejmują nakrycia głowy. Nic więc dziwnego, że wiosną bardziej niż zimą zależy nam na tym, by mieć zdrowe, błyszczące włosy, zafarbowane na modny kolor i sięgnąć po dobre kosmetyki do włosów koloryzowanych.

Większość kobiet ma zwyczaj codziennego mycia głowy, co niestety sprzyja szybszemu wypłukiwaniu się farby. Żeby temu zapobiec dobrze jest używać do pielęgnacji farbowanych włosów preparatów ożywiających i utrwalających kolor, czyli kosmetyki do włosów koloryzowanych.

Szampon ziołowy do włosów koloryzowanych i odżywka stanowią nasz firmowy zestaw do pielęgnacji farbowanych włosów. Preparaty te występują w dwóch wersjach: dla włosów farbowanych na ciemniejsze kolory i dla włosów farbowanych na blond. Składnikami aktywnymi w Szamponie i Odżywce Herbata i Henna dla włosów ciemnych jest wyciąg z henny irańskiej i napar z czarnej herbaty. Henna to prawdopodobnie najstarszy kosmetyk świata, znany już w starożytnym Egipcie. Produkuje się ją z liści rośliny Lawsonia inermis.

Obecnie henna dodawana jest do różnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów oraz używana samodzielnie do koloryzowania włosów. Poprawia strukturę włosa i zamyka jego łuski, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo henna jest bogata w wapń, magnez, potas, cynk, czyli pierwiastki ważne dla wzrostu włosów. Napar z czarnej herbaty odświeża kolor wzmacniając działanie henny.

W szamponie i odżywce Rumianek i Słonecznik dla włosów farbowanych na odcienie jasne składnikami aktywnymi są wyciąg z rumianku i z płatków słonecznika. Zestaw ten ładnie uwydatnia i pogłębia kolory o odcieniach blond i rudy oraz nadaje połysk matowym włosom. Płukanie włosów w rumianku jest starą metodą z „apteczki babuni”. Obydwie odżywki nie zawierają silikonów. Maja lekką konsystencję, łatwo się spłukują, nie obciążając włosów. Ożywiają kolor i dodają włosom blasku.

Barbara Kupras