fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Gładka i promienna cera

Gładka i promienna cera

gładka i promienna cera

Co oznacza peeling?

Wyraz peeling pochodzi od angielskiego słowa to peel – „obierać coś ze skórki”. Termin ten w języku potocznym oznacza preparat stosowany do usuwania martwych komórek naskórka. Oznacza także zabieg złuszczający wykonywany w gabinecie kosmetycznym, którego celem jest gładka i promienna cera.

Na czym polega złuszczenie naskórka?

Złuszczanie naskórka dodaje cerze energii i blasku oraz sprawia, że staje się ona gładka, wręcz jedwabista. Regularne usuwanie martwych komórek warstwy rogowej zwiększa skuteczność działania kosmetyków, a także stymuluje skórę do odnowy. Tak zwana ziemista cera jest efektem zbyt grubej warstwy rogowej. Nawet łagodne, domowe peelingi mogą poprawić znacznie koloryt szarej, zmęczonej skóry, pod warunkiem że są wykonywane systematycznie. Już w starożytnej Grecji kobiety znały ten sekret i złuszczały sobie skórę pocierając ją piaskiem.

Podział peelingów

Peelingi dzielimy na trzy grupy:

  • mechaniczne,
  • chemiczne,
  • enzymatyczne.

Do grupy peelingów mechanicznych wykonywanych w gabinetach lekarskich i kosmetycznych należy mikrodermabrazja korundowa i diamentowa. Peelingi mechaniczne domowe to przede wszystkim wszelkie preparaty zawierające ziarenka lub mikrogranulki.

Peelingi chemiczne z kolei oparte są głównie na alfa-hydroxy kwasach: glikolowym, migdałowym, mlekowym, pirogronowym. W gabinetach stosuje się je w stężeniach ok. 50%, w domu: 3-10%.

Peelingi enzymatyczne są najdelikatniejsze z całej grupy, ponieważ zawierają enzymy roślinne z papai lub z ananasa. Enzymy te rozpuszczają wiązania między martwymi keratynocytami, więc ułatwiają ich usuwanie. Peelingi enzymatyczne mogą mieć zarówno postać kremu, jak i proszku.

Maseczka-peeling K+K

Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientek stworzyliśmy w firmie Fitomed Maseczkę-peeling K+K. Jest to peeling mechaniczno-chemiczny, zawierający korund, a także kwas mlekowy. Korund, czyli tlenek glinu, to delikatny piasek o właściwościach ścierających. Używamy go do profesjonalnej mikrodermabrazji korundowej. Drugim składnikiem naszego peelingu jest kwas mlekowy w stężeniu 4%. Co ważne, połączenie tych dwóch preparatów peelingujących znacznie zwiększa efektywność Maseczki- peelingu K+K.

Jak stosować?

Sekret skuteczności tkwi w składzie, jak również w sposobie stosowania maseczki. Pamiętaj, że nie wolno mocno pocierać skóry. Złuszczanie ma trwać 60-90 sekund, lecz nie dłużej. Ruchy dłoni powinny być delikatne, koliste. Zabieg należy wykonywać spokojnie, bez nadmiernego pocierania i uciskania.

Preparat jest idealny dla osób z cerą łojotokową i mieszaną skłonną do zaskórników. Częstotliwość wykonywania zabiegów wynosi 1-2 razy tygodniowo. Po zmyciu peelingu nakładamy lekki krem kojąco-nawilżający.

Regularne stosowanie „Maseczki-peelingu K+K” zmniejsza pory, eliminuje zaskórniki, ujednolica koloryt skóry i rozświetla ją. Twoja cera stanie się gładka i promienna.

Barbara Kupra