fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Co to jest serum?

Co to jest serum?

co to jest serum

Termin „serum” oznacza odwirowane osocze krwi, w którym znajduje się duża ilość składników odżywczych. A co to jest serum kosmetyczne? Serum kosmetyczne jest preparatem do zadań specjalnych. To stężona forma kosmetyku bogata w związki czynne, ale o lekkiej konsystencji. W jego skład wchodzą substancje odżywcze, nawilżające, przeciwzmarszczkowe, takie jak witamina C, retinol, kwas hialuronowy, peptydy, aktywne wyciągi roślinne i tym podobne.

Ze względu na duże stężenia składników ciśnienie osmotyczne serum jest zbliżone do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, co przyspiesza ich wchłanianie i proces regeneracji skóry. Kosmetyk służy do wzmocnienia i urozmaicenia codziennej pielęgnacji. Nakłada się je w niedużych ilościach na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy, dwa razy dziennie: wieczorem pod krem, rano pod makijaż. Preparat najlepiej stosować w formie kuracji, kilka razy w roku, przez około 2 miesiące. Po każdej takiej kuracji cera jest dobrze nawilżona i promienna, a makijaż świetnie się trzyma.

Trochę historii

Już od początku swojego istnienia serum cieszyło się dużą popularnością. Pierwszy kosmetyk o tej nazwie powstał w latach osiemdziesiątych XX wieku. Formułę preparatu opracowała amerykańska firma Estée Lauder. Jej preparat o nazwie Night Repair był koncentratem. Stosowany przed pójściem spać miał oddziaływać na skórę regenerująco i zapobiegać procesom starzenia.

Kiedy należy stosować serum?

Objawy takie jak:

  • wysuszenie cery,
  • zmęczony wygląd,
  • zmniejszenie elastyczności skóry,
  • utrata blasku

są sygnałem, że należy sięgnąć po silniejszy specyfik niż krem.

Barbara Kupras