fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Czym są humektanty?

Czym są humektanty?

humektanty

humektantyHumektanty to nic innego jak substancje silnie nawilżające. Nawilżacze te odpowiadają więc za odpowiednie nawilżenie skóry twarzy czy skóry ciała, ale przede wszystkim włosów. Humektanty stanowią istotną grupę składników, ponieważ występują one w niemal wszystkich kosmetykach, których funkcją jest nawilżenie skóry i włosów. A jak wiadomo, nawilżenia nigdy dość.

Czynniki zewnętrzne i mechaniczne sprawiają, że woda zawarta we włosach po prostu znika. To sprawia, że tracą one zdrowy wygląd i blask.

Dziś więc słów kilka na temat humektantów w odżywkach do włosów Fitomed

Z czym wiąże się zbyt wiele humektantów?

Napuszonymi włosami, które trudno jest rozczesać i bardzo często się plączą.

Z czym wiąże się za mała ilość humektantów?

Włosami suchymi, szorstkimi i oklapniętymi, czyli przy nasadzie skóry, bez blasku.

Jak stosować humektanty?

Humektanty reagują na wilgotność powietrza. Co to więc znaczy? Przede wszystkim to, że podczas deszczu czy dużej wilgotności powietrza pasma włosów pochłaniają wodę. Wówczas włosy zaczynają się puszyć. Dlatego też dobrą decyzją jest umycie włosów bez/z mniejszą ilością humektantów.

Po umyciu włosów humektantem warto pamiętać o domknięciu pielęgnacji włosów tzw. emolientem (jednym z trzech składników najistotniejszych w pielęgnacji włosów, humekatnów, a także protein). Emolienty oraz humektantóyw są odpowiedzialne za utrzymacie odpowiedniego poziomu nawilżenia – czy to skóry, czy włosów.

Przykłady humektantów w kosmetykach

  • miód,
  • kwas mlekowy,
  • sorbitol
  • gliceryna,
  • aloes,
  • pantenol,
  • betaina.

Jesteśmy zwolennikami świadomej, naturalnej pielęgnacji. Dlatego też w naszych odżywkach do włosów znalazły się humektanty – znajdziecie je w każdej z nich! Wszystkie odżywki znajdują się na stronie sklepu.

Zobacz wpisy na temat pielęgnacji włosów.