fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Maseczka k+k powróciła do regularnej sprzedaży!

Maseczka k+k powróciła do regularnej sprzedaży!

maseczka k+k

maseczka k+kMaseczka k+k powróciła! Jesteśmy przeszczęśliwi i dumni, że w końcu możemy to napisać. Co się zmieniło? Wyłącznie opakowanie! Formuła jest wciąż ta sama, czyli sprawdzona i uwielbiana przez wiele z Was. Dziewczyny, jeśli jeszcze nie znacie naszej kultowej maseczki k+k, zachęcamy do przeczytania opinii o tym kosmetyku na portalu wizaż.pl – opinie mówią same za siebie. Aż 67 „HITÓW wszech czasów”!

Opis składników maseczki k+k?

Oczywiście, żeby tradycji stało się za dość, oto dokładny opis maseczki-peelingu, wraz z zaleceniami co do stosowania.

Maseczka-peeling K+K (kwas mlekowy+korund) jest unikalnym kosmetykiem z alfa-hydroksykwasem mlekowym o właściwościach złuszczających naskórek i redukujących zaskórniki.

Dokładny opis składników: Przede wszystkim warto na początek dodać, że sekretem naszej maseczki jest… prosty skład. Ta pielęgnacyjna perełka zawiera raptem trzy składniki, a siła jej działania jest nieoceniona. Są to:

  1. Korund – bardzo twardy minerał. W maseczce zastosowano zmikronizowane, regularne drobinki, które doskonale złuszczają naskórek.
  2. Kwas mlekowy – utrzymuje niskie pH (około 3-4), które zapobiega namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za trądzik. Rozluźnia wiązania korneocytów i delikatnie oczyszcza naskórek ze zrogowaciałych komórek.
  3. Kwas hialuronowy – nawilża, wygładza i przywraca cerze promienny wygląd.

Maseczka k +k. Dla kogo? I jakim działaniem się charakteryzuje?

Maseczka jest idealna do cery tłustej, ze skłonnością do powstawania zaskórników. Zarówno otwartych, jak i zamkniętych*. Maseczka-peeling K+K działa złuszczająco, ponieważ usuwa wierzchnią warstwę naskórka, odblokowuje zatkane pory i skutecznie redukuje zaskórniki.

Sposób użycia: przed nałożeniem maseczki umyj twarz delikatnym żelem ziołowym do cery tłustej Fitomed. Zamknij oczy i na wilgotną skórę nałóż odpowiednią ilość maseczki. Następnie małymi kolistymi ruchami, delikatnie pocierając, wykonaj peeling. Uważaj: korund nie powinien trafić do oczu, natomiast koliste ruchy nie powinny być gwałtowne. Po peelingu dokładnie umyj twarz letnią wodą. Nie stosuj na czynne wykwity trądzikowe, ponieważ stwarza to ryzyko rozniesienia bakterii po całej twarzy. Stosuj 1–2 razy w tygodniu.

*Zaskórniki otwarte mają czarny lub ciemnobrązowy kolor, najczęściej występują na czole, brodzie i nosie. Powstają, gdy dochodzi do zastoju sebum i jego utlenienia. Z kolei zaskórniki zamknięte przypominają podskórne grudki, a ujścia mieszków gruczołów łojowych nie są widoczne. 

Naszą nową (ale nie do końca nową, a przede wszystkim kultową) maseczkę K+K znajdziecie na stronie naszego sklepu. Zapraszamy!

Więcej o pielęgnacji twarzy dowiesz się z artykułów z kategorii Pielęgnacja twarzy.