fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Emulgowanie oleju – na czym polega?

Emulgowanie oleju – na czym polega?

emulgowanie oleju

Emulgowanie oleju to nic innego jak umycie włosów odżywką zaraz po zakończonym olejowaniu. Chodzi dokładniej o nałożenie odżywki na włosy, na których wcześniej został nałożony olej. Połączenie: odżywka + olej doprowadza do procesu zwanego emulgowanie oleju.

Jakie korzyści daje emulgowanie oleju?

Przede wszystkim emulgowanie oleju w ten sposób zapobiega przesuszeniu i zniszczeniu pasm włosów. To świetna alternatywa dla zmywania tłuszczu metodą tradycyjną, a więc z wykorzystaniem zwykłego szamponu, który często zawiera silne substancje myjące. To doprowadza do przesuszenia włosów, czyli efektu przeciwnego temu, który dzięki olejowaniu chcemy uzyskać.

Ponieważ odżywki do włosów polskiej firmy kosmetycznej FITOMED mają właściwości nawilżające, a przy tym nie obciążają, zalecamy je łączyć w zabiegu zwanym emulgowanie oleju. Odżywki do włosów znajdziesz tutaj.

Aby wykonać zabieg emulgowania, w pierwszej kolejności należy oczywiście dokonać olejowania.

Jak olejować włosy?

  1. Wybierz odpowiedni olej – w ofercie naszego sklepu znajdują się oleje, które mogą odpowiadać właściwościom Twoich włosów, a dokładniej ich porowatości.
  2. Odpowiedni olejek nałóż na suche lub mokre pasma włosów (jako podkład do olejowania na mokro świetnie sprawdzają się mgiełki i hydrolaty).
  3. Naolejowane uprzednio włosy przykryj ręcznikiem lub czepkiem.
  4. Trzymaj je w ten sposób przez co najmniej godzinę, a najlepiej – przez kilka godzin.
  5. Następnie dokonaj emulgowania oleju. Opłucz włosy ciepłą wodą (możesz pominąć ten krok, gdy Twoje włosy są suche i bardzo zniszczone). W kolejnym kroku nałóż na głowę większą porcję odżywki. Dokładnie ją rozprowadź – zarówno na włosach, jak i na skórze głowy. Rozmasuj całość tak, by odżywka i olej połączyły się ze sobą. Potrzymaj tę mieszankę na głowie przez kilkanaście minut.
  6. Po upływie podanego wyżej czasu dokładnie spłucz produkty.
  • Jeśli masz włosy z tendencją do przetłuszczania się, umyj włosy szamponem Fitomed, który nie zawiera szkodliwych SLS-ów.
  • Jeśli masz włosy suche i zniszczone, możesz ponownie umyć włosy odżywką.
  • Jeśli masz włosy normalne, spłukanie odżywki i oleju będzie ostatnim krokiem.

Przyjemnego emulgowania!