fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Sera kosmetyczne – nasze nowoczesne ekokosmetyki

Sera kosmetyczne – nasze nowoczesne ekokosmetyki

sera kosmetyczne

Sera kosmetyczne do twarzy to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Ich systematyczne stosowanie robi wiele dobrego dla naszej cery. Przede wszystkim odbudowuje naturalną barierę lipidową, odżywia, nawilża i odmładza.

Najbardziej skuteczną formą olejowania twarzy jest nakładanie na noc serum olejowego. Jest to nowy rodzaj ekokosmetyku, który oprócz zestawu dobrej jakości olejków zawiera dodatki wzmacniające ich działanie. Dobre serum  olejowe działa szybciej niż krem, świetnie się wchłania, a skóra od razu staje się gładka i przyjemna w dotyku.

Podążając za tym zdrowym trendem kosmetycznym firma Fitomed stworzyła dwa produkty zawierające różne zestawy wysokiej jakości nierafinowanych, zimnotłoczonych olejków  wzbogaconych o dodatkowe składniki.

Przedstawiamy Państwu dwa sera kosmetyczne: serum olejowe odżywcze i serum olejowe antyoksydacyjne. To ekskluzywne kosmetyki naturalne niezawierające konserwantów, sztucznych barwników i zapachów. Serum olejowe antyoksydacyjne zawiera dwa olejki o wysokiej zawartości naturalnych antyoksydantów: olej z pestek czarnej porzeczki oraz olej z pestek granatu. Bazę serum stanowi olej słonecznikowy. Składniki dodatkowe to kwas alfa- liponowy, witamina C i E. Kwas alfa-liponowy jest silnym antyoksydantem, wzmacniającym działanie witaminy C i E.

Serum olejowe odżywcze jest mieszaniną olejów obfitujących w nienasycone kwasy tłuszczowe. Są to: olej z awokado, olej z pestek winogron, olej z orzeszków makadamia i olej z nasion rokitnika. Dodatkowo serum jest wzbogacone witaminami A, E, F i koenzymem Q10.

Obydwa sera zawierają lipoglicynę, która jest rozpuszczalną w tłuszczach formą glicyny, aminokwasu budującego kolagen. W kosmetykach ułatwia transport substancji czynnych do wnętrza skóry i wspomaga odbudowę kolagenu.

Serum olejowe należy nakładać na noc, wmasowując kilka kropli w świeżo umytą skórę. Obydwa kosmetyki przeznaczone są dla osób z cerą suchą, normalną i mieszaną. W przypadku cery mieszanej należy je stosować głównie na policzki, pomijając strefę T.

Barbara Kupras