fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Kwas migdałowy – pochodzenie, stosowanie i działanie

Kwas migdałowy – pochodzenie, stosowanie i działanie

kwas migdałowy

Słyszałyście o naszym kwasie migdałowym w stężeniu 10%? Wierzymy, że tak!

Na początek krótkie przypomnienie: o pochodzeniu tego kwasu, jego niezawodnym działaniu i zasadach stosowania.

  1. Jak powstaje?

Kwas migdałowy powstaje poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Należy do grupy kwasów AHA, czyli a-hydrokwasów. Oznacza to m.in., że jest częściowo rozpuszczalny w wodzie. Konsystencja naszego kwasu jest żelowa.

  1. Jakie jest jego działanie?

Powstrzymuje powstawanie wyprysków. Ma właściwości złuszczające, dzięki czemu często dodaje się go do peelingów enzymatycznych. Kwas migdałowy skutecznie redukuje przebarwienia i zaczerwienienia – wyrównuje koloryt skóry. Przy regularnym stosowaniu tego kwasu, skóra jest wygładzona, rozjaśniona, a także nawilżona. Kwas migdałowy ma także właściwości przeciwzmarszczkowe!

  1. Kiedy go najlepiej stosować?

Zasadniczo możesz używać go przez cały rok. Jednak, w zależności od sezonu, łączyć go trzeba z różnymi kosmetykami.

W okresie wiosenno-letnim (tj. kwiecień-październik), gdy nasza skóra jest mocniej narażona na promieniowanie UV, polecamy kremy z filtrem – co najmniej 30 SPF (lecz im wyższy, tym lepszy).
W okresie jesienno-zimowym (listopad-marzec) należy dołączyć kremy, sera lub olejki o działaniu antyoksydacyjnym.

Istotnym faktem jest to, że kwasu migdałowego o stężeniu 10% nie należy stosować w codziennej pielęgnacji. Tego rodzaju produkt, w tzw. rutynie pielęgnacyjnej należy zredukować do ok. 3% stężenia. W połączeniu z kremem lub serum jest to stosunek 2:1 – gdzie „1” oznacza kwas.

Stężenie 5% (czyli stosunek 1:1) zalecamy stosować raz na kilka dni – w sytuacji, gdy chcesz pozbyć się wyprysków lub wzmocnić działanie rozjaśniające.

Jeśli chcesz użyć kwasu jako peelingu złuszczającego, należy połączyć go w stosunku 3:1, gdzie „3” oznacza kwas. Takie połączenie sprawi, że skóra odżyje – pozbędzie się martwego naskórka i „podbije” działanie antybakteryjne. Ponieważ działanie takiego peelingu jest widoczne niemal od razu, zalecamy użyć go na wieczór przed ważnym makijażem – jako peeling bankietowy.

Kwas należy stosować na noc.

Mamy dla Was i inne – gotowe rozwiązanie! Proponujemy maseczkę-peeling z kwasem migdałowymbhttps://bit.ly/3bGe2mj