fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Kremy na zimę z nutą czekolady

Kremy na zimę z nutą czekolady

kremy na zimę z nutą czekolady

Zapach czekolady to zapach dzieciństwa, ale u osób w każdym wieku wywołuje przyjemne skojarzenia i poprawia nastrój. Kakao, bez którego nie ma prawdziwej czekolady, uzyskuje się z nasion kakaowca.

Ponad połowę ciężaru ziarna kakaowca stanowi biały, twardy tłuszcz o pięknym, czekoladowym zapachu. Tłuszcz ten nosi nazwę masła kakaowego i jest cennym surowcem wykorzystywanym do produkcji jakościowo dobrej czekolady i naturalnych kosmetyków. Z części nasiona pozostałej po wytłoczeniu tłuszczu wytwarza się znane wszystkim kakao.

Masło kakaowe ma pewną cenną właściwość: jego temperatura topnienia jest zbliżona do temperatury naszego ciała. Nałożone na skórę przechodzi w stan półpłynny i świetnie się rozprowadza. Zawiera między innymi kwas stearynowy i linolowy. W kosmetyce jest składnikiem kremów, balsamów i masełek do ciała. Z jednej strony stanowi naturalny filtr UV, a z drugiej świetnie chroni skórę przed niskimi temperaturami. Dobrze się wchłania i ładnie nawilża skórę. Jest łagodnym, hipoalergicznym składnikiem kosmetyków świetnie tolerowanym nawet przez osoby skłonne do alergii.

Kremy na zimę marki Fitomed

Większość kremów z serii „Mój krem” jest stworzona na bazie tego cennego tłuszczu roślinnego. „Mój Krem nr 1”, szlachetny w swej prostocie, jest połączeniem masła kakaowego, olejku z kiełków pszenicy i hydrolatu różanego. Pięknie natłuszcza suchą cerę zarówno młodą jak i dojrzałą. W zimie można go stosować jako ochronny krem na dzień.

„Mój krem nr 3” ma bogatszy skład. Oprócz masła kakaowego zawiera rozpuszczalne w tłuszczach witaminy: A, E, F, koenzym Q10 oraz liposomalny koncentrat nawilżający. Jest to typowy krem odżywczy. Niby typowy, ale nieco inny, bo w przeciwieństwie do kremów drogeryjnych nie zawiera zbędnych emulgatorów, „polepszaczy” konsystencji i sztucznych zapachów.

Wyjątkowość kremu „Mój krem nr 4” polega na tym, że nie zawiera wody. Stanowi czystą mieszaninę wysokogatunkowych tłuszczów roślinnych. W jego skład wchodzi olej z awokado, olej z kiełków pszenicy, masło shea, no i oczywiście pięknie pachnące masło kakaowe. Ten prosty, naturalny krem może być stosowany nawet przez osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry. Znakomicie nadaje się do pielęgnacji twarzy, ust i suchych dłoni. Możemy go polecić również jako krem ochronny dla osób uprawiających sporty zimowe. Jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na rodzinny wyjazd na narty wystarczy zabrać jeden krem dla wszystkich członków rodziny.

Barbara Kupras