fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Czym jest kwas hialuronowy 1%?

Czym jest kwas hialuronowy 1%?

czym jest kwas hialuronowy

KWAS HIALURONOWY to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Znajduje się on niemal w każdym skrawku naszego ciała. Skóra skupia jego największe ilości, bo aż 56%! Kwas Hialuronowy ma ogromne znaczenie dla zdrowia i urody. Jest jednym z najważniejszych składników kosmetyków nawilżających. Dlaczego? 

Po pierwsze, jego fundamentalną funkcją jest utrzymywanie protein strukturalnych, czyli kolagenu i elastyny. To sprawia, że skóra jest odpowiednio napięta, sprężysta i elastyczna.

Po drugie, kwas hialuronowy charakteryzuje się szczególną zdolnością do wiązania cząsteczek wody, a więc odgrywa ważną rolę w nawilżaniu skóry. Jedna cząsteczka tego związku może związać aż 4 tysiące razy więcej wody niż sama waży. To doskonale obrazuje jej silne funkcje hydrofilowe.

Jakie są właściwości kwasu hialuronowego?

Razem z kolagenem uważany jest za źródło młodości skóry. Jego obecność jest niezbędna dla podtrzymania nawodnienia skóry, a także stanu jej tkanek. Pełni w organizmie funkcje budulcowe i wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Jest także składnikiem ścian naczyń krwionośnych oraz mazi stawowej. Odpowiada za ochronę przed urazami mechanicznymi oraz pomaga w dystrybucji składników odżywczych do chrząstki. Podstawową cechą kwasu hialuronowego, występującego w organizmie pod postacią hialuronianu sodu jest higroskopijność, czyli zdolność do bardzo skutecznego wiązania wody.

Najprościej mówiąc, kwas hialuronowy jest podobny do gąbki. Dzięki swoim zdolnościom do przechowywania wody kwas hialuronowy może wchłaniać wilgoć ze skóry właściwej i chroni ją. Skóra właściwa to tkanka, która wraz z naskórkiem tworzy skórę. W naturalnej postaci kwas hialuronowy w obecności wody ma formę wodnistego żelu. Ogranicza ruch i parowanie wody, tym samym zapewniając lepsze nawilżenie. Jedna cząsteczka tego kwasu może związać ponad 200 cząsteczek wody. To powoduje, że odpowiada on bardzo skutecznie za nawilżenie i jędrność skóry.

Z wiekiem oraz pod wpływem czynników oddziałujących na skórę naturalny poziom kwasu hialuronowego w skórze maleje, podobnie jak jego jakość. Efekt? Pojawienie się zmarszczek i ogólna utrata elastyczności skóry. Po 25 roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze właściwej powoli zmniejsza się. Ten proces nasila się okolicach 40 roku życia. Skóra wolniej się regeneruje, ma mniej wyrównany koloryt, staje się sucha, a zmarszczki, początkowo mimiczne utrwalają się i pogłębiają. Wraz ze zmniejszeniem ilości kwasu hialuronowego w skórze staje się ona mniej odporna na czynniki zewnętrzne i bardziej wrażliwa. Aby utrzymać więc młodość i blask cery zalecamy stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym 1%.

Działanie kwasu hialuronowego:

 • spłyca zmarszczki,
 • wygładza powierzchnię skóry,
 • poprawia elastyczność skóry,
 • nawilża i poprawia kondycję skóry,
 • redukuje cienie pod oczami,
 • odżywia skórę,
 • przyspiesza procesy regeneracyjne.

W naszym asortymencie znajdziesz:

a) kwas hialuronowy w stężeniu 1% jako dodatek do kosmetyków

Kwas hialuronowy 1% stosujemy jako dodatek do kosmetyków w stężeniu do 30 %, gdyż przy bezpośrednim stosowaniu można odczuwać pokrycie skóry filmem lub odczuwać przesuszenie się skóry. Dodając 30% jednoprocentowego kwasu hialuronowego do toniku, uzyskujemy nawilżający kosmetyk doskonały do cery tłustej. Do cery mieszanej i suchej taki kosmetyk będzie służył jako prekosmetyk (podkład) pod kremy odżywcze, sera olejowe na noc lub kremy pod oczy. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się stosując kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego na noc.

b) kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała z kwasem hialuronowym:

 • Mój krem nr 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10
 • serum nawilżające „arnika górska” do cery naczynkowej 
 • serum nawilżające „lukrecja gładka” do cery mieszanej
 • serum antycellulitowe „zielona kawa”