fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Wyciąg z uczepu trójlistnego i bratka polnego

Wyciąg z uczepu trójlistnego i bratka polnego

wyciąg z uczepu trójlistnego i bratka polnego

Naszą misją jest tworzenie kosmetyków pochodzących z właściwości naszej natury. Chcemy Wam opowiedzieć o takich składnikach naturalnych, jak wyciąg z uczepu trójlistnego i bratka polnego.

Uczep trójlistny

Uczep trójlistny nie jest bardzo popularną rośliną, chociaż występuje na większości terenów w Polsce – jest gatunkiem pospolitym. Nasza firma nieustannie odkrywa jego właściwości. W połączeniu z innymi składnikami aktywnymi uczep ma zbawienne działanie dla skóry. 

Okres jego kwitnięcia przypada między lipcem a październikiem. Z perspektywy rolnictwa to chwast, jednak w zielarstwie, to roślina bogata w fitozwiązki – rejestruje się w niej konkretną aktywność biologiczną.

Wyciąg z uczepu trójlistnego posiada wartości prozdrowotne – detoksykuje nasz organizm i uspokaja umysł.

Dla nas, czyli specjalistów od pięknej skóry, uczep trójlistny rewelacyjnie łagodzi wszelkie obrzęki i zmiany trądzikowe. Zaleca się go osobom o skórze wrażliwej, z tendencjami alergicznymi, czy też cierpiącym na łuszczycę. Wyciąg z uczepu wspomaga też gojenie się skóry.

Jest doskonały także do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Przy regularnym stosowaniu kosmetyków z tym składnikiem skóra staje się widocznie ujędrniona i złagodzona. 

Bratek polny

Bratek polny, czyli fiołek trójbarwny, to roślina należąca do rodziny fiołkowatych. W Polsce jest gatunkiem pospolitym, dziko rosnącym. Czas kwitnięcia bratka przypada między czerwcem a wrześniem. W ogrodnictwie określa się go jako chwast. Ponieważ słynie z intensywnego, bardzo ładnego zapachu jest popularnym składnikiem w perfumiarstwie. Posiada sporo witaminy C, dzięki czemu zażywanie suplementów, czy też naparów z dodatkiem bratka polnego, wspiera odporność organizmu. 

Ponadto bratek w swoim składzie zawiera m.in. olejek eteryczny, naturalne saponiny oraz kwas salicylowy.

Jego działanie wpływa bardzo pozytywnie na zmiany trądzikowe – bratek ma właściwości antybakteryjne. Podobnie do uczepu trójlistnego w połączeniu z innymi składnikami skutecznie wspomaga walkę z trądzikiem i wypryskami na skórze. Warto wspomóc skórę działaniem od wewnątrz, czyli poprzez herbatki ziołowe z bratka – to podbije działanie kosmetyku.

Ponieważ doceniamy działanie natury i te dwie rośliny pasują nam do siebie jak ulał, dodaliśmy je do Esencji nawilżającej „Bratek”. Produkt jest dedykowany osobom o cerze trądzikowej i tłustej. Wyciągi z uczepu trójlistkowego i bratka polnego w połączeniu z hydrolatami: miętowym i oczarowym; wyciągiem z wierzby białej, kwasem hialuronowym i pantenolem tworzą naszą esencję, która łagodzi, redukuje wydzielanie łoju i dodaje świeżości.

Esencję znajdziecie na stronie http://bit.ly/3sEvY7I 

Poczytaj na blogu o esencji.