fbpx
ul. Ernesta Malinowskiego 5 02-776 Warszawa
+48 570 300 344 (9.00-17.00)

Wyciąg z peruwiańskiej rośliny Tara

Wyciąg z peruwiańskiej rośliny Tara

Wyciąg z peruwiańskiej rośliny Tara

tegoWyciąg z  peruwiańskiej rośliny Tara (Caesalpinia Spinosa)

To specjalnie wyselekcjonowana substancja pozyskiwana z nasion Tara, peruwiańskiej rośliny występującej w suchym kimacie rejonu górskiego Andów. Wyciąg z Tara jest doskonałym środkiem nawilżającym i działa na dwupoziomowo: na powierzchni oraz wewnątrz naskórka.

Galaktomannany (zawarte w wyciągu) z powodu dużych rozmiarów cząsteczek nie mogą dotrzeć w głąb skóry. Dla przyczyniają się do powierzchniowego nawilżenia skóry, a także ograniczają transepidermalną utratę wody. Natychmiastowe działanie nawilżające sprawia, że wyciąg z Tary stosuje się w preparatach do pielęgnacji twarzy i ciała (sole do kąpieli, mleczka do ciała czy kremy do rąk).

Z kolei galaktoz-manno-oligosacharydy dzięki małym cząsteczkom przenikają w głąb  warstwy rogowe naskórka, stając się jego integralną częścią i zapewniają tym samym głębokie nawilżenie. Akumulacyjne i długotrwałe działanie czyni wyciąg odpowiednim do wykorzystania w kosmetykach przeznaczonych dla cery suchej, zniszczonej i dojrzałej. Ponadto zdolność regulowania procesem złuszczania sprawia, że wyciąg z Tary poprawia wyglądu skóry, nadając jej  gładkości, elastyczności i miękkość. Dzięki wysokiej zdolności nawilżającej wyciągu można stosować go także w produktach do włosów suchych i łamliwych.